Elewacje Kamienne

Dom jak z bajki – elewacje kamienne

Aranżacja nowego domu nie kończy się jedynie na dobieraniu dodatków, mebli, koloru ścian czy na planowaniu rozkładu pomieszczeń. Aranżacja wychodzi również poza obręb wnętrz – projektujemy podjazdy, skalniaki, ogrody... Bardzo często na zakończenie inwestycji zostawiamy sobie jeden z jej najważniejszych elementów, czyli projekt i wykonanie elewacji budynku. I o ile zabieramy się za wykończenie budynku od razu po zakończeniu budowy, nie stanowi to problemu. Gorzej, kiedy przekładamy tę czynność cały czas na później. A elewacja domu nadal jest szara i nudna... Niekiedy nie mamy też pomysłu na jej aranżację i czekamy, aż coś kreatywnego wpadnie nam do głowy. Mamy na to sposób: elewacje kamienne! To niezwykle oryginalny sposób wykańczania budynków, pasujący do wielu rodzajów ogrodów, płotów i zachowujący spójność również z wystrojem wnętrza. Elewacje kamienne są niezwykle efektowne, a jednocześnie wykazują się bardzo dużą trwałością i odpornością na czynniki atmosferyczne, które zagrażają budynkowi z zewnątrz (śnieg, deszcz, wiatr, mróz). Elewacje kamienne są propozycją, którą zawsze warto wziąć pod uwagę – niezależnie od tego, jaki styl architektoniczny preferujemy, taka aranżacja zewnętrza budynku będzie pasować do wielu różnych stylów (klasycznego, modernistyczne, industrialnego, glamour, a nawet rustykalnego).

Elewacje kamienne – do jakiego stylu architektonicznego pasują?

Elewacje kamienne, w zależności od tego, jaki materiał zostanie wybrany do ich wykonania, będą pasowały do różnych stylów architektonicznych. Elewacje kamienne z jasnego piaskowca bez wątpienia będą pasowały do domów zaprojektowanych w stylu wiejskim, rustykalnym (oczywiście dzięki rodowodowi tych elementów – piaskowca i stylu rustykalnego – wywodzących się z inspiracji czystą naturą). Elewacje kamienne w ciemniejszej wersji (z granitu czy gnejsu) idealnie będą z kolei wpasowywać się w aranżacje modernistyczne, industrialne czy glamour. Przekonaj się sam, jak pięknie może wyglądać elewacja kamienna w otoczeniu zadbanego ogrodu, strategicznie zaplanowanych ścieżek i ozdobnych skalniaków. Dzięki połączeniu Twojej wizji i naszego profesjonalizmu, efekt końcowy będzie zachwycający!

Elewacje kamienne sprawdzą się zarówno w aranżacji zewnętrznej części domków letniskowych, jak i domów całorocznych. Niezwykła trwałość materiału, jakim jest kamień, pozwala na bezproblemowe utrzymywanie elewacji w dobrym stanie przez wiele, wiele lat. Należy pamiętać jednak o regularnej konserwacji kamienia i w razie potrzeby – o jego renowacji. Usługi te również znajdują się w zakresie naszej oferty, dlatego w przypadku chęci odnowienia kamiennej elewacji służymy naszym klientom fachową i profesjonalną pomocą.

Elewacje kamienne to inwestycja na lata

Pamiętaj, że inwestując w elewacje kamienne w swoim domu, zapewniasz sobie ich bezproblemową eksploatację na długie lata. Elewacje malowane zwykłą farbą lub położenie sidingu pociąga za sobą konsekwencje w postaci częstego ich czyszczenia. W przypadku elewacji z kamienia nie ma takiego problemu. Bardzo modnym połączeniem jest również zestawienie ze sobą dwóch rodzajów elewacji (przykładowo kamień kładzie się do 1/3 wysokości domu, a później łączy się go z elewacją malowaną). Dobrym wyborem będzie również połączenie dwóch rodzajów kamienia (przykładowo piaskowca na ścianach i granitu na schodach czy kolumienkach). Ten ostatni sposób dodaje zewnętrzu domu elegancji i stanowi prawdziwie prestiżowe wykończenie. W zależności od tego, jaki efekt na elewacji chcesz uzyskać, kamień może być układany w sposób nieregularny lub z zachowaniem precyzji i dokładnie odmierzonych fragmentów. Każdy z tych sposobów układania kamienia ma swój urok – nieregularna elewacja będzie bardziej pasowała do domków na wsi i aranżacji w stylu rustykalnym, natomiast regularne płyty granitowe najlepiej będą wyglądać na elewacji nowoczesnej czy industrialnej willi.