Laminam

Laminam – najtrwalszy sposób do wykończenia wnętrz

Laminam to płyty ze spieków kwarcowych o niezwykłych właściwościach. Technologia jego wytwarzania charakteryzuje się wielką prezycją: kwarc, skały granitowe, iły łupkowe i pigmenty ceramiczne (które nadają płycie pożądany kolor) miesza się do uzyskania postaci granulatu. Natępnie jest on prasowany oraz spiekany w niezwykle wysokiej temperaturze. Dzięki wykorzystaniu tej technologii laminam (płyty ze spieku) jest stosunkowo lekki jak na wyrób z kamienia naturalnego, cienki, z możliwością uzyskania płyt wielkoformatowych, później przycinanych do odpowiednich rozmiarów (blatów kuchennych, okładzin schodów i innych elementów wystroju wnętrz). Dzięki możliwości mieszania materiałów na etapie produkcji, zróżnicowanie struktur, barw i imitacji innych materiałów (granit, drewno) są właściwie nieograniczone. Ponadto laminam jest odporny na ścieranie, powstawanie rys, a także promienie słoneczne (można więc wykorzystywać go do ozdoby lub wykonywania całych elewacji budynków). Pozostaje niewzruszony na kontakt z żywnością, detergentami, a dodatkowo jest niezwykle łatwy w czyszczeniu – to sprawia, że idealnie sprawdzi się jako blat kuchenny lub łazienkowy (nie rozwijają się w nim bakterie i grzyby).

Laminam gwarancją stylu i elegancji

Laminam, dzięki różnorodności w wyborze wzorów, imitacji i barw, sprawdzi się niemal w każdym wnętrzu, wnosząc do niego elegancję i podkreślając jego styl. Może imitować wiele materiałów, a w tym drewno, marmur, metal, granit czy węgiel. Dzięki wielkoformatowości pły, można stosować go do wykładania posadzek, ścian, dużych blatów, elewacji, schodów, barków, parapetów. Kamienne dodatki w każdym domu i wnętrzu będą prezentować się zjawiskowo, podkreślając klimat eleganckiego wnętrza. Płyty ze spieku są cienkie, a więc w arażacji nie zabierają dużo miejsca (nie powodują znacznego pogrubienia ścian, blatów, parapetów). Dodatkowo jest to opcja idealna dla osób, które cenią sobie piękno naturalnego kamienia, ale nie mogą lub nie chcą skorzystać z rozwiązania, jakim jest naturalny kamień – piaskowiec, granit, marmur.

Jak dobrać laminam do wnętrza?

Laminam, dzięki nieograniczonym możliwościom w zakresie jego wyglądu, pasuje niemal do każdego wnętrza. Podkreśli sentymentalny styl kuchni rustykalnej, do której idealnie dopasują się blaty imitujące rudy granit (styl rustykalny czerpie ponadto inspiracje z natury, a laminam stanowi uosobienie naturalnych materiałów). Laminam idealnie nada się do wykończenia wnętrz klasycznych, w których podkreśli elegancję i klasę – wystylizowany na marmur czy drewno sprawi, że taki wnętrze nabierze oryginalnego charakteru. Laminam o szarej lub czarnej barwie będzie z kolei pasował do wnętrz industrialnych i nowoczesnych, gdzie chłodne kolory grają pierwsze skrzypce, podbijając atmosferę skandynawskich wnętrz. Ze względu na swoje błyszczące wykoczenie, laminam będzie pasował również do wnętrz zaaranżowanych w stylu glamour, który z jednej strony kocha prostotę, a z drugiej – błysk i charakterystyczny przepych.