Polerowane Posadzki

Polerowanie posadzki kamiennej

Właściciele domów, mieszkań czy budynków użytkowych z posadzkami kamiennymi wiedzą, że są to posadzki, które wytrzymają długie lata eksploatacji. I choć kamień jest jednym z najtwardszych i najbardziej odpornych na czynniki zewnętrzne materiałów, to po wielu latach eksploatacji także może się zużyć. Pojawiają się na nim wtedy rysy, pęknięcia lub przetarcia, a podłoga traci także blask, który jest kluczowy dla jej funkcji estetycznej. Naprawa lub renowacja takiej podłogi samodzielnie nie wchodzi w grę – podejmując się tego zadania na własną rękę, możemy nie tylko nie naprawić powierzchni, ale również doszczętnie ją zniszczyć. Warto wtedy oddać podłogę w ręce fachowców, którzy z cała pewnością przywrócą podłodze jej dawny blask.

Pod wpływem jakich czynników kamienna podłoga może zostać zniszczona i kiedy niezbędne jest polerowanie posadzki? Podłogi marmurowe czy granitowe są odporne na działanie wysokich i niskich temperatur, jednak niszcząco działa na nie nadmiar wody – długotrwałe opady, zamarzający deszcz, częste mycie czy zbyt duża wilgotność powietrza (najczęściej występująca w starych, nieużywanych budynkach, które zostały opuszczone, a po latach przeznaczone do renowacji). Posadzka z kamienia niszczy się również pod wpływem dużego ścierania, czyli wtedy, gdy ruch na niej jest natężony przez wiele lat (przykładowo w budynkach użyteczności publicznej). Polerowanie posadzki powinno się więc przeprowadzić przede wszystkim już wtedy, gdy zauważymy, że podłoga utraciła blask (czyli straciła tzw. "poler"), a także wtedy, gdy pojawią się na niej zarysowania, szpary i ubytki, spowodowane wykruszeniem. Polerowanie podłogi kamiennej powinno się wykonać nawet wtedy, gdy kupujemy dom i mieszkanie z taką posadzką i nie wiemy, w jaki sposób obchodzili się z nią poprzedni właściciele.

Jak dbać o stylowe podłogi? Polerowanie posadzki nie ma przed nami tajemnic!

Aby kamienna posadzka na długo zachowała błyszczącą powierzchnię, należy o nią odpowiednio dbać. Przy zakupie detergentów czyszczących warto poradzić się specjalisty, który dobierze środek czyszczący odpowiedni do kamienia, z którego wykonana jest podłoga. Polerowanie posadzki w żadnym razie nie może odbywać się z użyciem detergentów ścierających – tych, które zawierają drobne granulki. Przyspieszamy wtedy ścieranie posadzki, w efekcie doprowadzając do jej zniszczenia. Ponadto na kamiennej posadzce nie powinno się stosować płynów "do wszystkich powierzchni", tylko specjalne detergenty renomowanych producentów.

Kiedy nasza kamienna podłoga zmatowieje, należy zwrócić się do eksperta. Marka FuxKom Stone, prócz produkcji elementów wystroju wnętrz z naturalnych kamienia, posiada w swojej ofercie również usługę taką jak polerowanie posadzki. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie, dobierając narzędzia i preparaty dobrane do rodzaju podłogi, stopnia jej zniszczenia czy zmatowienia, a także jej powierzchni. Polerowanie posadzki powinno się wykonywać raz na jakiś czas – nie tylko ze względu na efekt estetyczny, ale również dlatego, że polerowanie posadzki ma także funkcję ochronną. Podłoga zostaje więc zaimpregnowana w taki sposób, by kamień nie chłonął zabrudzeń. Brak impregnacji powoduje natomiast większą wchłanialność kamienia, który, zabrudzony kawą, herbatą, błotem czy farbą, nie będzie już tak łatwy do wyczyszczenia (może być konieczne szlifowanie powierzchni). Aby uniknąć takich sytuacji, zachęcamy wszystkich właścicieli kamiennych posadzek do kontaktu z nami i skorzystania z naszych profesjonalnych usług.

Dlaczego trzeba polerować posadzki kamienne?

Brak prawidłowej impregnacji oraz rzadkie polerowanie posadzki kamiennej sprawia, że zniszczenia powierzchniowe dostają się wgłąb podłogi, nieodwracalnie niszcząc materiał, z którego jest ona wykonana. Pęknięcia, szczeliny czy nadkruszenia wymagają natychmiastowej interwencji specjalisty, więc kiedy zauważysz takie ubytki w swojej podłodze, nie czekaj i skontaktuj się z nami. Polerowanie posadzki kamiennej to nasza specjalność – zaufaj naszej ekipie i pozwól, by Twoja kamienna podłoga odzyskała dawny blask.