Schody Marmurowe

Schody marmurowe – czy nadają się wyłącznie do klasycznych wnętrz?

Wśród wielu osób nadal pokutuje mit dotyczący zastosowania marmuru we wnętrzach. Części społeczeństwa uważa bowiem, że wyroby z marmuru (przykładowo schody marmurowe) nie pasują do nowoczesnych aranżacji, a jedynie do zamków i pałaców, będących artefaktami minionych epok. Nic bardziej mylnego! Marka FuxKom Stone pragnie zmienić postrzeganie marmuru i sprawić, by coraz więcej osób mogło cieszyć się niebywałą jakością i wytrzymałością tego materiału w zaciszu własnego domu.

Schody marmurowe pasują do większości wnętrz, niezależnie od tego, w jakim stylu zostało ono wykończone. Oczywiście bezkompromisowo sprawdzą się w pomieszczeniach o wyglądzie klasycznym, zaaranżowanych zgodnie z niektórymi wytycznymi stylu ludwikowskiego. Nie oznacza to jednak, że miłośnicy innych aranżacji powinni z nich zrezygnować. Schody marmurowe idealnie dopasują się również do stylu glamour (połączenie ciemnej barwy marmuru oraz jego szlachetnego błysku wspaniale oddadzą charakter kobiecych stylizacji wnętrz z klasą i ze smakiem). Na drugim biegunie znajduje się styl rustykalny – sielski, czerpiący inspirację z natury. Tutaj schody marmurowe wykonane z kamienia o ciepłej, jasnej, piaskowej barwie również odnajdą się bez problemu (marmur to przecież naturalny materiał, a aranżacje rustykalne czerpią garściami z dobrodziejstw natury). Ponadto marmur jako dodatek (także w postaci marmurowych schodów) sprawdzi się także we wnętrzach skandynawskich i industrialnych, w których pierwsze skrzypce gra funkcjonalność i prostota aranżacji).

Schody marmurowe to gwarancja trwałości na lata

Jeśli szukasz materiału, z którego chcesz wykonać schody i oczekujesz od niego trwałości, która będzie królować we wnętrzu przez kilkanaście, a może nawet kilkadziesiąt lat – wybierz marmur. To kamień, który odpowiednio przygotowany, spasowany i wykończony może wzbudzać zachwyt swoim pięknem naprawdę długie lata. Jest bardzo odporny na ścieranie, więc ślady eksploatacji nie pojawią się na nim tak szybko, jak przykładowo na schodach drewnianych czy pokrytych wykładziną. Dodatkowo marmur stanowi piękne dopełnienie innych materiałów: szkła, stali szlachetnej, ciemnego drewna, cegły czy klinkieru. Schody marmurowe z pewnością zachwycą zarówno koneserów wnętrz, jak i osoby, które na co dzień nie interesują się branżą wnętrzarską. Kamień marmurowy, ze względu na swoją uniwersalność i ponadczasowość jest więc świetnym wyborem w każdej sytuacji. Jeśli nie do końca wiesz, jak powinny wyglądać profesjonalnie wykonane schody marmurowe, skontaktuj się z nami – przekonamy Cię swoimi realizacjami oraz wieloletnim doświadczeniem, jakie zdobyliśmy podczas realizacji wielu zamówień na schody marmurowe.

Czy schody marmurowe nadają się na zewnątrz?

Wiele osób zastanawia się, czy schody marmurowe nadają się również do zewnętrznych aranżacji. Wynika to z faktu, iż większość ludzi kojarzy marmur z kamieniem pięknym i naturalnym, aczkolwiek kruchym i delikatnym. Nic bardziej mylnego! Marmur jest odporny nie tylko na wahania temperatur (prawidłowo pielęgnowany i konserwowany wytrzymuje zarówno mróz, jak i upały), ale również na promienie słoneczne (nie odbarwia się pod ich wpływem) oraz uszkodzenia mechaniczne. Jest to więc idealny wybór na schody zewnętrzne, które mogą prowadzić zarówno do domu, jak i do ogrodu. Szczególnie polecamy schody marmurowe osobom, które już od wejścia do własnego domu chcą potwierdzić, że jest on urządzony ze smakiem i klasą, a także z udziałem wysokogatunkowych i świetnej jakości materiałów.