Spieki Kwarcytowe

Spieki kwarcytowe – alternatywa dla kamienia

Jeśli nie chcesz lub nie możesz pozwolić sobie na wykończenie wnętrz z użyciem naturalnego kamienia, idealnym rozwiązaniem dla Twojego domu czy mieszkania będą nowoczesne spieki kwarcytowe. Technologia ich wytwarzania to zaawansowana procedura, obejmująca mieszanie naturalnych minerałów (iły łupkowe, skały granitowe, piasek kwarcowy oraz barwniki ceramiczne – te ostatnie dodaje się w celu nadania gotowej płycie odpowiedniego koloru), prasowanie spieku oraz jego wypalanie w bardzo wysokiej temperaturze. W wyniku tego procesu powstają spieki kwarcytowe (inaczej określane jako laminam) – wielkoformatowe płyty o wadze dużo mniejszej od naturalnego kamienia, ale nadal wyglądające pięknie i luksusowo. Spieki kwarcytowe są ponadto bardzo cienkie, przez co nie ujmują powierzchni tam, gdzie się je montuje – na ścianach, posadzkach czy blatach.

Spieki kwarcytowe to elegancja i klasa w Twoim wnętrzu

Spieki kwarcytowe idealnie sprawdzają się jako blaty kuchenne czy łazienkowe, powierzchnie posadzek czy ścian, a nawet jako okładziny elewacji. Dzięki ich odporności na uszkodzenia mechaniczne oraz zmienne temperatury, polecane są również do konstrukcji obudowy kominka. Spieki kwarcytowe, przycięte w odpowiedni sposób i o odpowiedniej grubości, mogą również posłużyć jako stopnie schodów i poręcze – możliwości są właściwie nieograniczone. Jeśli zastanawiasz się, jaki kolor spieku, kształt i fakturę wybrać, skontaktuj się z nami – wspólnie dobierzemy odpowiednie rozwiązanie zgodne z Twoją wizją, możliwościami i preferencjami. Spieki kwarcytowe idealnie imitują również inne materiały – granit, węgiel, drewno, a nawet metal – masz więc szeroki wybór spośród dostępnej u nas oferty.

Do jakich wnętrz pasują spieki kwarcytowe?

Jeśli zastanawiasz się, czy spieki kwarcytowe dopasują się do Twojego wnętrza, podpowiadamy: zdecydowanie tak! Ich różnorodność pod względem rozmiarów, kolorów i faktur zadowoli nawet najbardziej wymagających klientów i nawet najbardziej szalone, wnętrzarskie stylizacje. Spieki kwarcytowe mogą bowiem pasować do wnętrz rustykalnych (nawiązując swoją genezą do natury, z której wnętrza rustykalne czerpią inspiracje), do aranżacji glamour (laminam cechuje się wyjątkowo błyszczącą powierzchnią, a przecież o błysk w stylu glamour chodzi), do wystroju w stylu industrialnym i skandynawskim (spieki kwarcytowe imitujące metal lub o szarej barwie idealnie wpiszą się w chłodny i prosty klimat tych stylizacji), a także do wnętrz klasycznych i tzw. modern-classic, w których będą stanowić motyw przewodni w aranżacji. Nie obawiaj się więc o niedopasowanie – spieki kwarcytowe to zawsze dobry wybór!